pogoda w maladze

Pogoda w Maladze w grudniu

Pogoda w Maladze i na Costa del Sol zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli planujesz ucieczkę przed mrozem i śniegiem, Malaga może okazać się idealnym miejscem na relaks i odprężenie. Zanim jednak spakujesz walizki, warto dowiedzieć się, jaka pogoda czeka Cię w grudniu na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol.

Pogoda w Maladze i na Costa del Sol zmienia się zależnie od pory roku. Jeśli planujesz ucieczkę przed zimowym chłodem, Malaga może okazać się idealnym miejscem na relaks i odprężenie. Zanim jednak spakujesz walizki, warto dowiedzieć się, jaka pogoda czeka cię na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol.

Jaka jest pogoda w Maladze w grudniu?

W grudniu w Maladze możemy cieszyć się łagodnym klimatem, co sprawia, że to miejsce staje się atrakcyjne dla tych, którzy pragną zimowego relaksu w przyjemnym, ciepłym otoczeniu. W ciągu dnia temperatura powietrza utrzymuje się w przedziale od 11 do 20°C. Warto jednak pamiętać o wysokiej wilgotności na wybrzeżu i w samej Maladze, co może sprawić, że podczas zwiedzania towarzyszyć nam będzie nieprzyjemne uczucie chłodu. Szczególnie nocą potrafi być bardzo chłodno.

Grudzień na Costa del Sol

Pogoda na wybrzeżu nie wszędzie jest taka sama. W niektórych miasteczkach np. w Rondzie czy Antequerze będzie chłodniej niż np. w Marbelli czy Esteponie. Trzeba mieć na uwadze, że w miasteczkach otoczonych górami, z dala od morza, temperatura może być dużo niższa niż w nadmorskich miejscowościach.     

Opady deszczu w Maladze

W grudniu pogoda w Maladze może wykazywać się kapryśnym charakterem. Mimo że Malaga słynie z licznych słonecznych dni, ten miesiąc przynosi ze sobą pewną ilość opadów deszczu. Choć zwykle niebo jest bezchmurne przez większość dnia, czasami występują okresy intensywnych opadów deszczu, które utrzymują się przez dłuższy czas. 

Temperatura wody w Maladze w grudniu

W grudniu temperatura wody w morzu oscyluje wokół 16°C. Jeśli zatem pragniesz cieszyć się morskimi kąpielami, rozważ zaplanowanie swojej podróży na okres letni. Ponadto, często wieje silny wiatr i pobyt na plaży może okazać się niezbyt przyjemnym doświadczeniem. 

Co spakować do walizki?

Skoro wiemy już jaka jest pogoda w Maladze w grudniu, czas zastanowić się jakie ubrania powinniśmy spakować do walizki. Przede wszystkim warto pamiętać o zabraniu ciepłych ubrań zimowych – długie spodnie, ciepły sweter oraz jesienną kurtkę. Rękawiczki i czapka nie będą nam potrzebne, choć warto zabrać szalik, szczególnie jeśli planujemy spędzać czas na zewnątrz wieczorem.

Co robić w grudniu na Costa del Sol?

Przede wszystkim cieszyć się świąteczną atmosferą! Warto pospacerować po pięknie udekorowanych uliczkach oraz spróbować przepysznych świątecznych słodyczy mantecados lub polvorones. Nie możesz przegapić również jednej z najważniejszych malagijskich tradycji, która otwiera okres świąteczny czyli o zapaleniu światełek na Calle Larios w Maladze.   

Mam nadzieję, że spędzisz miły czas na Costa del Sol, no i oczywiście, trzymamy kciuki, aby pogoda w grudniu dopisała.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *