nieruchomości w maladze

Czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

A gdyby tak rzucić to wszystko i przeprowadzić się do Hiszpanii? Jeśli choć raz po głowie przebiegła Ci taka myśl, być może warto się zainteresować tematem nieruchomości w Hiszpanii? Nad morzem czy nie, dom w słonecznej Andaluzji może się stać Twoim nowym miejscem na Ziemi, czy to na stałe, czy na wakacje. Dowiedz się, dlaczego odpowiedź na pytanie „czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii” może brzmieć „tak”!

A gdyby tak rzucić to wszystko i przeprowadzić się do Hiszpanii? Jeśli choć raz po głowie przebiegła Ci taka myśl, być może warto się zainteresować tematem nieruchomości w Hiszpanii? Nad morzem czy nie, dom w słonecznej Andaluzji może się stać Twoim nowym miejscem na Ziemi, czy to na stałe, czy na wakacje. Dowiedz się, dlaczego odpowiedź na pytanie „czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii” może brzmieć „tak”!

1. Nieruchomości w Hiszpanii = świetna pogoda przez cały rok

Powyższe stwierdzenie tyczy się niemal całego kraju, a zwłaszcza południowego wybrzeża Morza Śródziemnego. W Hiszpanii możesz zapomnieć o długich, mroźnych zimach. A z jaką temperaturą będziesz mieć do czynienia? W okolicach Malagi w okresie od grudnia do lutego możesz się spodziewać mniej więcej 15°C, a zdarzają się też dni, w których słupki rtęci przekraczają 20°C. A co z deszczem? Owszem, może się pojawić, ale zazwyczaj nie stanie się to częściej niż ~6-7 razy w miesiącu. Wyobraź sobie, jak przyjemna mogłaby być zima w takich warunkach! A co dalej? Wiosna na południu Hiszpanii jest ciepła i często bliżej jej do polskiego lata, natomiast lato trwa aż do października i jest bardzo gorące. Spokojnie! Nieruchomości w Hiszpanii są wyposażone w klimatyzację, więc nie musisz się obawiać, że zbyt wysoka temperatura zakłóci Ci wypoczynek.

2. Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii: do zamieszkania i jako źródło zarobków pasywnych

Czy warto kupić mieszkanie w Hiszpanii? Tak, nawet jeśli nie zamierzasz się przeprowadzać na stałe na Półwysep Iberyjski. Dom czy apartament w tym kraju możesz potraktować jako źródło pasywnego przychodu z wynajmu. Taki biznes opłaca się zwłaszcza w okresie wakacyjnym (wysoki sezon zaczyna się mniej więcej w maju, a kończy w październiku). Jeżeli zdecydujesz się na wynajem swojej nieruchomości turystom, możesz dość szybko uzyskać zwrot z inwestycji, a w chłodniejszym okresie roku korzystać ze swojego lokalu, uciekając od polskiej zimy.

3. Ceny nieruchomości w Hiszpanii są atrakcyjne

Ile wynoszą? Trudno o wskazanie jednej, konkretnej stawki, bo jest ona uzależniona od wielu czynników. Znaczenie mają choćby:

  •  lokalizacja (inną cenę będą miały nieruchomości w Hiszpanii nad morzem, w pobliżu znanych
    wakacyjnych kurortów, a inną te położone np. bardziej w górach);

 

  • typ nieruchomości (dom/mieszkanie) i jej standard wykończenia/wyposażenia;

 

  •  to, czy lokal pochodzi z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Pewne jest jedno: w Hiszpanii można znaleźć nieruchomość w przyjaznej cenie, nieodbiegającej znacząco od stale rosnących stawek w Polsce.

Uwaga! Koszty zakupu domów czy mieszkań w Andaluzji i nie tylko rosną! Dlatego warto się pospieszyć, aby zrobić dobry interes. W przyszłości możesz się spodziewać, że wartość Twojej nowej nieruchomości tylko wzrośnie. A to dobry sposób na uchronienie się przed inflacją.

Pamiętaj: po zakupie domu czy mieszkania na Costa del Sol możesz liczyć na bardzo dobry zwrot z wynajmu. Turyści są tutaj przez cały rok, nawet w środku zimy. A to oznacza, że czas, w którym odzyskasz pieniądze włożone w mieszkanie lub dom w Hiszpanii, skróci się tu do minimum.

4. Nieruchomości w Hiszpanii są bardzo różnorodne

Bez względu na to, czy myślisz o małym studio na start, czy marzy Ci się duży dom z basenem, w Hiszpanii możesz znaleźć nieruchomość, która wpisuje się w potrzeby. Zwłaszcza jeśli współpracujesz z lokalnym pośrednikiem – np. z nami. Doświadczenie i obecność sprawdzonych partnerów na miejscu procentuje – często trafiają do nas oferty niedostępne online, a wiele z nich to prawdziwe „perełki”! To możliwe, ponieważ Costa del Sol to jeden z większych rynków nieruchomości w całej Hiszpanii. A to oznacza, że można być „wybrednym” gdy chodzi o parametry lokali, a przy negocjacjach uzyskać atrakcyjniejszą cenę.

Pamiętaj, że w Hiszpanii bardzo często osiedla, na których są usytuowane mieszkania, zapewniają mieszkańcom wiele atrakcji. Niemal standardem są np. prywatny basen, plac zabaw dla dzieci czy nawet korty tenisowe. To zaleta, zarówno jeśli planujesz tu stały pobyt, jak i myślisz o wynajmie.

Potrzebujesz pomocy przy zakupie nieruchomości na Costa del Sol w Hiszpanii? Skorzystaj z naszego wsparcia. Przeprowadzimy Cię przez cały (nie tak prosty) proces inwestycyjny – od wyboru lokalu marzeń aż po bezpieczną finalizację transakcji i dopełnienie wszystkich formalności. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *